82e67e_e148ddb840114eb38eec7bf29ee0244a_mv2

יום סיירות

תהליך המיון הראשוני של מועמדים לשירות ביטחון לקראת גיבושי היחידות המיוחדות של צה”ל נקרא יום סיירות.

מתי מתקיימים ימי הסיירות?

ימי הסיירות בצה”ל נערכים מדי שנה בחודשים ינואר ואוקטובר, כאשר השוני בין המועדים הוא שימי הסיירות בינואר נמשכים יום אחד, ובאוקטובר הם יומיים (כולל לינה). גם תאריכי ימי הסיירות של 2017 נכללים בחודשים הללו.

יום הסיירות מנוהל על ידי בוגרי יחידות העלית של צה”ל, ונערך בשטחים הדרומיים של מכון וינגייט, על גבי הדיונות הממוקמות בצמוד למצוק.

בסוף יום הסיירות ניתן לקבל זימון לגיבוש של אחת מהאופציות הבאות:

גיבוש מטכ”ל, גיבוש שייטת, גיבוש חובלים ואיתור ליחידה 504. 

 

יום סיירות מתנהל באופן הבא:

מגיעים לבסיס ונבדקים אצל רופא (מדדים בסיסיים) ובמידה והכל תקין יוצאים לריצת 2000.  לאחר הריצה יש חלוקה לצוותים ומתחיל היום סיירות עצמו. 

 

איך להתכונן ליום סיירות?

על מנת לוודא שרמת המוכנות לקראת יום כל כך חשבו בתהליך הגיוס ליחידות העלית של צה”ל תהיה גבוהה ככל הניתן חשוב להקפיד על מספר תחומים:

1. חזקו את גופכם! יום הסיירות הוא אמנם קצר, אך רמת העצימות בו גבוהה ביותר. לכן, אנו ממליצים על סדרת תרגילי חיזוק, אשר תיתן מענה לקבוצות השרירים העיקריות בגוף. ההתמקדות תעשה בעיקר על שרירי הרגליים.

2. סגלו שגרת אימונים קבועה. לא משנה אם אתם מתאמנים בקבוצה או לבד, עבדו לפי רוטינת אימונים קבועה, אשר נבנית בהדרגה ובלי קפיצות מיותרות.

3. עבדו ע”פ תוכנית אימונים לפיתוח כושר קרבי אשר נבנתה ע”י איש מקצוע ומותאמת לכם. במידה ובחרתם להתאמן לבד, ההמלצה שלנו היא לעבוד על פי תוכנית מקצועית ולא על פי משהו בעל מכנה משותף רחב מידי. תוכנית אימונים שכזו תוכל להוביל אתכם בבטחה להצלחה ביום הסיירות.

4. הצטרפו לקבוצת כושר קרבי! בסופו של דבר, ברגע המבחן, אתה תמצא את עצמך נמדד אל מול אחרים בתוך קבוצה. לכן כדאי לתרגל התנהגות שכזו כבר בשלב האימונים. בנוסף, לקבוצה יתרונות רבים שעליהם נפרט במאמר נפרד…

5. הקפידו על תזונה אשר תתמוך בפעילות שלכם. תזונה לקויה לא תשרת אתכם כראוי ותפגום באיכות האימונים לקראת יום הסיירות, לעומת תזונה שתוכל לשפר ביצועים בכושר הקרבי שלכם!

6. רוצו על משטחים רכים והימנעו ככל הניתן מריצה על אספלט. יום סיירות מתרחש בדיונות של מכון וינגייט ולכן כדאי לשלב כמה אימונים מרוכזים שם.

7. שלבו אימוני עליות בשגרת האימונים שלכם. לאימוני עליות יתרונות רבים וחשיבות רבה בתהליך ההכנה לימי סיירות. 

8. היוועצו עם איש מקצוע בבעיות וכאבים. את מרבית הפציעות ניתן לתפוס בתחילתן, לפני שאנו נאלץ להספיק להתאמן. לכן על כל בעיה קטנה גשו לאורטופד או פיזיותרפיסט.

אם יש לכם גישה למאמן מוסמך בעל ניסיון באימון גופני, תיווכחו לגלות שהוא יוכל לעזור לכם בכמה פעולות פשוטות! מאמן עם רקע בספורט חווה על גופו את מרבית הדברים ומשם מגיע הניסיון.

9. כאשר אתם מתכוננים ליום סיירות הקפידו על לפחות 7 שעות שינה בכל לילה! זהו הטיפ המרכזי, אשר יגרום לכם לעבוד חזק יותר, מהר יותר וללא פציעות!

10. נעלו נעליים מתאימות וחדשות. נעליים כיום קונים על פי התאמה אישית ולא על סמך המראה. ישנם כיום חנויות רבות אשר מתאימות נעליים בבדיקה מקיפה.

 

הכנה ליום סיירות באקסלנט טריינינג

בחברת אקסלנט טריינינג אנחנו עומלים קשה יחד עם המתאמנים על מנת להביא אותם ברמת מוכנות גבוהה ככל הניתן לימי הסיירות.

לקראת ימי הסיירות אנו עורכים מספר לא מבוטל של סימולציות, כחודש-חודשיים לפני ימי הסיירות. בסימולציות אנו מבצעים את כל האקטים שצפויים החניכים לעבור ביום הסיירות (מדידת אלפיים, ספרינטים בסדרי הגעה, אלונקה סוציומטרית, שקים וזחילות וחפירת בור) תוך כדי מתן דגשים עיקריים לכל תרגיל וחניכה אישית.

מעבר להכנת הגוף והנפש, “אין חכם כבעל ניסיון” ועל כן ריכזנו עבורכם המלצות וטיפים קצרים מפי חלק מהבוגרים שלנו:

* שי, לוחם בשייטת 13 – הדבר שאני הכי זוכר מיום הסיירות זה שלא הגעתי ראשון! בשום חלק!!!! אבל כן הקפדתי להיות הראשון שיוצא למשימה! וגם אם תוך כדי הביצוע עברו אותי חברה חזקים יותר, אני בטוח שהמפקדים ראו והעריכו את הנחישות שלי והביטחון בכל שלב.

* רועי, לוחם בשלד”ג – בגלל שידעתי שמהירות היא לא הצד החזק שלי, החלטתי להשקיע בשקים. בחלק של השקים נתתי את כל מה שיש לי! עם תחילת המשימה, עם השק המלא לגמרי התחלתי לרוץ במעלה ובמרוד הדיונה, בלי לעצור, בלי לחשוב, בלי לוותר, פשוט לרוץ! כמובן שוודאתי שהשק מונח בצורה יציבה ונוחה ולא עצרתי עד שלא עצרו אותנו.

* יניב, טירון במסלול מטכ”ל – אני די בטוח שהקלף המנצח שלי בכל היום הזה היה השעון! הבאתי איתי שעון עם סטופר, ממליץ בחום! בכל משימה אני הייתי זה שמקריא זמנים ואוסף ומארגן את כולם. המפקדים ראו את יכולת הניהול והארגון שלי וזה תרם להצלחה שלי באופן משמעותי!

* אלעד, לוחם במיל’ בשלד”ג – ביום הסיירות אין הרבה זמן להשאיר רושם. זה יום אחד שבו אתה אמור להראות מי אתה ומה אתה שווה, ולכן לנראות יש חשיבות גדולה! תגיעו מסודרים, נקיים, מאורגנים, אל תימרחו בין משימה למשימה. תהיו זקופים ונחושים! זה הדבר הראשון שייראו עליכם….

* ניר כהן מוסיף – היה לי חשוב להציג את ההיבטים האישיים של המתאמנים שלנו, ולרכז את הטיפים הקטנים שהפכו את יום הסיירות שלהם למוצלח במיוחד. אומרים שאין חכם כבעל ניסיון ופה זה מוכח! הטיפים האלה יכולים להיות ההבדל בין הצלחה לכישלון! קחו בחשבון את כל הדגשים ותנו את כל מה שיש לכם!

להצטרפות לאחת מקבוצות ההכנה ליום סיירות שלנו התקשרו: 050-2121973

בימי הסיירות תעברו 4 אקטים: 

רבים שואלים “מה יש ביום סיירות?”, מה עושים ביום עצמו ואילו אקטים הם צפויים לעבור, אז חשבנו שהכי נכון לפרט פה על האקטים המרכזיים שצפויים לכם ביום הסיירות.

ספרינטים בסדרי הגעה – הצוות מסתדר בשורה ובהזנקה של המגבש כולם יוצאים לספרינט קצר בעליה, מקיפים שק חול וחוזרים לנקודת ההזנקה, כאשר מסתדרים בשורה לפי סדר הגעה (ראשון משמאל או מימין ואחרון בצד הנגדי). 

לעיתים ההזנקה תתבצע מלמעלה והריצה תהיה בירידה וחזרה בעליה. 

אלונקה סוציומטרית – כמו הספרינטים בסדרי הגעה, בעת ההזנקה הצוות יצא בספרינט קצר בעליה וחזרה לנקודת ההזנקה, כאשר 4 הראשונים יוצאים לספרינט נוסף עם אלונקה. מקומות 5-6 יצאו לסיבוב נוסף עם ג׳ריקן וכל השאר יצאו לסיבוב נוסף בלי כלום. 

שקים וזחילות – מקטע המחולק לשניים, בחלק אחד סחיבת שק עד לנקודת אמצע, ומאותה נקודה זחילה לסוף וחזרה בזחילה לשק ואז סחיבת השק שוב לנקודת ההתחלה. קריאת השם ומספר הסיבובים אותו כל אחד עשה וחוזר חלילה עד שהמגבשים יורו להפסיק. 

חפירת בור – במשך זמן נתון כל אחד צריך לחפור בור לפי הוראות המגבש (לרוב זה בור של מטר על המטר על מטר). 

לאחר האקטים הצוות ימלא סוציומטרי בו כל אחד נדרש לדרג את חברי הצוות ולאחר מכן יוקראו תוצאות.

 

שתפו את הפוסט!

פנייה ב- Whatsapp

השאירו פרטים ותקבלו את המדריך ב12 שעות הקרובות